Palvelupuhelimet ja –osoitteet

Etelä-Karjala ja Etelä-Savo

IT Palvelut - ServiceDesk
013-339 0700 (07:30 - 16:00)
servicedesk@meita.fi
ServiceDesk Meita
IT Palvelut - Itsepalvelukanava
 
https://meittarietela.meita.fi/ssc
IT-palvelut itsepalvelukanava
IT Palvelut - Itsepalvelukanava Eksote
 
https://meittarieksote.meita.fi/ssc
IT-palvelut Eksote
Talouspalveluiden asiakaspalvelu
013-339 0750 (09:00 - 15:00)
talous.asiakaspalvelu@meita.fi
Talous Asiakaspalvelu
Ostoreskontra
013-339 0750
ostolaskut.asiakaspalvelu@meita.fi
Ostolaskut/Asiakaspalvelu
 
 
imatra.ostolaskut@meita.fi
 
Laskutus
013-339 0750
myyntireskontra.asiakaspalvelu@meita.fi
Myyntireskontra/Asiakaspalvelu
 
 
eksote.myyntireskontra@meita.fi
 
 
 
imatra.myyntireskontra@meita.fi
 
 
 
laskutus@meita.fi
 
Maksuliikenne
013-339 0750
maksuliikenne.asiakaspalvelu@meita.fi
Maksuliikenne/Asiakaspalvelu
Henkilöstöpalvelut ja palkanlaskenta
013-339 0750
 
 
Eksote
 
eksote.palkat@meita.fi
Eksoten palkat
Kangasniemen kunta
 
kangasniemi.palkat@meita.fi
Kangasniemen palkat
Lappeenrannan kaupunki
 
lpr.palkat@meita.fi
Lappeenrannan palkat
Imatran kaupunki
 
imatra.palkat@meita.fi
Imatran palkat
Saimaan Tukipalvelut Oy
 
satu.palkat@meita.fi
Saimaan tukipalveluiden palkat
Ruokolahden kunta
 
ruokolahti.palkat@meita.fi
Ruokolahden palkat
Rautjärven kunta
 
rautjarvi.palkat@meita.fi
Rautjärven palkat
Taipalsaaren kunta
 
taipalsaari.palkat@meita.fi
Taipalsaaren palkat
Toivakan kunta
 
toivakka.palkat@meita.fi
Toivakka palkat
Etelä-Karjalan liitto
 
monikanta.palkat@meita.fi
Monikannan palkat
Yhtiöt
 
monikanta.palkat@meita.fi
Monikannan palkat
Etelä-Karjalan koulutuskuntayhtymä
 
sampo.palkat@meita.fi
Sampon palkat
Etelä-Savon Koulutus Oy
 
esedu.palkat@meita.fi
 
Etelä-Savon kampuskiinteistöt kuntayhtymä
 
esakk.palkat@meita.fi
 
Titania-neuvontapalvelu
040-671 9738
titania.etelakarjala@meita.fi
Titania Etelä-Karjala
Vartti-piste
 
varttipiste@meita.fi
Vartti-piste
Eläkeasiamiespalvelu
0401801898
 
 
 
Kirjanpito
 
 
 
Eksote
 
meitaeksote.kirjanpito@meita.fi
Meita Eksote/Kirjanpito
Eksote, hankkeet
 
meitaeksote.hankkeet@meita.fi
Meita Eksote/Hankkeet
Imatra
 
meitaimatra.kirjanpito@meita.fi
Meita Imatra/Kirjanpito
Lappeenrannan kaupunki
 
meitalprkaupunki.kirjanpito@meita.fi
Meita Lprkaupunki/Kirjanpito
 
Mikkelin kaupungin asiakaspalvelu
 
mikkeli.palkat@meita.fi
 
 
 
mikkeli.kirjanpito@meita.fi
 
 
 
mikkeli.myyntireskontra@meita.fi
 
 
 
mikkeli.ostoreskontra@meita.fi
 

Pohjois-Karjala

IT-palvelut - Servicedesk
013 339 0700  (07:30 - 16:00)
servicedesk@meita.fi
 
 
http://palvelupiste.pohjoiskarjala.net
IT-palvelut - Itsepalveluportaali
 
https://meittaripohjoinen.meita.fi/ssc
 
 
 
 
Talous- ja henkilöstöpalveluiden palvelunumero
013 339 0750 (09:00 - 15:00)
 
Henkilöstöpalvelut ja palkanlaskenta
013 339 0750 (09:00 - 15:00)
Sähköpostiosoitteet:
 
 
heinavesi.palkat@meita.fi
 
 
kitee.palkat@meita.fi
 
 
kontiolahti.palkat@meita.fi
 
 
joensuu.palkat@meita.fi
 
 
pkliikelaitos.palkat@meita.fi
 
 
pkyhtiot.palkat@meita.fi
 
 
pktapaturmailmoitukset@meita.fi
 
 
polkka.palkat@meita.fi
 
 
siunsote.palkat@meita.fi
 
 
siuntyoterveys.palkat@meita.fi
 
 
polvijarvi.palkat@meita.fi
 
 
 
Maksuliikenne
013 339 0750
Sähköpostiosoitteet:
 
 
pk.maksuliikenne@meita.fi
 
 
paakayttajat.maksuliikenne@meita.fi
 
 
 
Osto- ja myyntilaskut
013 339 0750
Sähköpostiosoitteet:
 
 
joensuu.laskutus@meita.fi
 
 
joensuu.myyntireskontra@meita.fi
 
 
joensuu.ostolaskut@meita.fi
 
 
polkka.laskutus@meita.fi
 
 
kitee.perinta@meita.fi
 
 
kitee.laskutus@meita.fi
 
 
siunsote.laskutus@meita.fi
 
 
siunsote.ostolaskut@meita.fi
 
 
myyntilaskut.asiakaspalvelu@meita.fi
 
 
 
Kirjanpito
 
Sähköpostiosoitteet:
 
 
yhtio.kirjanpito@meita.fi
 
 
kitee.kirjanpito@meita.fi
 
 
sote.kirjanpito@meita.fi
 
 
joensuu.kirjanpito@meita.fi
 
 
liikelaitos.kirjanpito@meita.fi
 
 
projektit@meita.fi
 
 
excelmuistiot.joensuu@meita.fi

Toimipisteiden osoitteet

Lappeenranta
PL 18, 53101 Lappeenranta
Laserkatu 8 F, 53850 Lappeenranta
Imatra
 
Virastokatu 2, 55100 Imatra
Mikkeli
PL 1003, 50101 Mikkeli
Prikaatinkatu 3, 50100 Mikkeli
Joensuu
PL 181, 80101 Joensuu
Kauppakatu 18-20, 80100 Joensuu
Kitee
 
Kiteentie 9-11, 82500 Kitee
Lieksa
 
Urheilukatu 4, 81700 Lieksa

Laskutustiedot

Meidän IT ja talous Oy (2945110-4)
Verkkolaskuoperaattori: Basware Oyj
Verkkolaskuosoite: 003729451104
Operaattorin välittäjätunnus: BAWCFI22
Meidän IT ja talous Oy ottaa ostolaskut vastaan vain verkkolaskuina.

Efetta Oy
Verkkolaskuoperaattori: Basware Oyj
Verkkolaskuosoite: 003729450259
Operaattorin välittäjätunnus: BAWCFI22