Palvelupuhelimet ja –osoitteet

Etelä-Karjala ja Etelä-Savo

IT Palvelut - ServiceDesk
05-6166 281
servicedesk@saita.fi
ServiceDesk Meita
Talouspalveluiden asiakaspalvelu
05-6163 680
talous.asiakaspalvelu@meita.fi
Talous Asiakaspalvelu
Ostoreskontra
05-6163 680
ostolaskut.asiakaspalvelu@saita.fi
Ostolaskut/Asiakaspalvelu
Laskutus
05-6163 680
myyntireskontra.asiakaspalvelu@meita.fi
Myyntireskontra/Asiakaspalvelu
 
 
eksote.myyntireskontra@meita.fi
 
 
 
imatra.myyntireskontra@meita.fi
Maksuliikenne
05-6163 680
maksuliikenne.asiakaspalvelu@meita.fi
Maksuliikenne/Asiakaspalvelu
Palkanlaskenta
05-6163 680
 
 
Eksote
 
eksote.palkat@meita.fi
Eksoten palkat
Lpr:n kaupunki
 
lpr.palkat@meita.fi
Lappeenrannan palkat
Imatran kaupunki
 
imatra.palkat@meita.fi
Imatran palkat
Saimaan tukipalvelut
 
satu.palkat@meita.fi
Saimaan tukipalveluiden palkat
Saimia
 
saimia.palkat@meita.fi
Saimia palkat
Ruokolahden kunta
 
ruokolahti.palkat@meita.fi
Ruokolahden palkat
Rautjärven kunta
 
rautjarvi.palkat@meita.fi
Rautjärven palkat
Taipalsaaren kunta
 
taipalsaari.palkat@meita.fi
Taipalsaaren palkat
Etelä-Karjalan liitto
 
monikanta.palkat@meita.fi
Monikannan palkat
Yhtiöt
 
monikanta.palkat@meita.fi
Monikannen palkat
Etelä-Karjalan koulutuskuntayhtymä
 
sampo.palkat@meita.fi
Sampon palkat
Etelä-Savon Koulutus Oy
 
esedu.palkat@meita.fi
 
Etelä-Savon kampuskiinteistöt kuntayhtymä
 
esakk.palkat@meita.fi
 
Titania neuvontapalvelu
040-671 9738
titania.etelakarjala@meita.fi
Titania Etelä-Karjala
Vartti-piste
 
varttipiste@meita.fi
Vartti-piste
Eläkeasiamiespalvelu
0401801898
 
 
Kirjanpito
 
 
 
Eksote
 
SaitaEksote.Kirjanpito@saita.fi
Meita Eksote/Kirjanpito
Lpr:n kaupunki
 
SaitaLPRKaupunki.Kirjanpito@saita.fi
Meita Lprkaupunki/Kirjanpito
Yhtiöt
 
SaitaYhtiöt.Kirjanpito@saita.fi
Meita Yhtiöt/Kirjanpito
Mikkelin kaupungin asiakaspalvelu
 
mikkeli.palkat@meita.fi
 
 
 
mikkeli.kirjanpito@meita.fi
 
 
 
mikkeli.myyntireskontra@meita.fi
 
 
 
mikkeli.ostoreskontra@meita.fi
 

Pohjois-Karjala

Servicedesk
013 339 0700 
servicedesk@pttk.fi
 
 
http://palvelupiste.pohjoiskarjala.net
Ellinet
013 3390 900
helpdesk@joensuunelli.fi
 
 
 
Talous- ja henkilöstöpalveluiden palvelunumero
013 339 0770
 
Henkilöstöpalvelut
 
Sähköpostiosoitteita
 
 
joensuu.palkat@meita.fi
 
 
siunsote.palkat@meita.fi
 
 
pkliikelaitos.palkat@meita.fi
 
 
pkyhtiot.palkat@meita.fi
 
 
pktapaturmailmoitukset@meita.fi
 
 
kontiolahti.palkat@meita.fi
 
 
 
Osto- ja myyntilaskut
 
joensuu.laskutus@meita.fi
 
 
joensuu.perinta@meita.fi
 
 
polkka.laskutus@meita.fi
 
 
kitee.perinta@meita.fi
 
 
kitee.laskutus@meita.fi
 
 
siunsote.laskutus@meita.fi
 
 
pk.maksuliikenne@meita.fi
 
 
myyntilaskut.asiakaspalvelu@meita.fi
 
 
 
Kirjanpito
 
Sähköpostiosoitteita
 
 
yhtio.kirjanpito@siuntalous.fi
 
 
kitee.kirjanpito@siuntalous.fi
 
 
sote.kirjanpito@siuntalous.fi
 
 
joensuu.kirjanpito@siuntalous.fi
 
 
liikelaitos.kirjanpito@siuntalous.fi
 
 
projektit@siuntalous.fi
Henkilökohtaisten avustajien sijaismaksatus
arkisin klo 9-12
013 3390368
050 4343065

Toimipisteiden osoitteet

Lappeenranta
PL 18, 53101 Lappeenranta
Laserkatu 8 F, 53850 Lappeenranta
Imatra
 
Virastokatu 2, 55100 Imatra
Mikkeli
PL 1003, 50101 Mikkeli
Prikaatinkatu 3, 50100 Mikkeli
Joensuu
PL 181, 80101 Joensuu
Kauppakatu 18-20, 80100 Joensuu
 
 
Siltakatu 18, 80100 Joensuu
Kitee
 
Kiteentie 25, 82500 Kitee
Lieksa
 
Urheilukatu 4, 81700 Lieksa

Laskutustiedot

Meidän IT ja talous Oy (2945110-4)
Verkkolaskuoperaattori: Basware Oyj
Verkkolaskuosoite: 003729451104
Operaattorin välittäjätunnus: BAWCFI22
Meidän IT ja talous Oy ottaa ostolaskut vastaan vain verkkolaskuina.

Efetta Oy
Verkkolaskuoperaattori: Basware Oyj
Verkkolaskuosoite: 003729450259
Operaattorin välittäjätunnus: BAWCFI22